Farizeus se postavil a modlil se v duchu takto: `Bože, děkuji ti, že nejsem jako ostatní lidé: lupiči, podvodníci, cizoložníci nebo i jako tamhleten celník. Postím se dvakrát za týden, odvádím desátky ze všech svých příjmů.'

 

Já a farizej? To určitě ne! 

 

Pokud jste dnes cetli liturgicka cteni, tak vas to treba mohlo napadnout. To je preci o tom druhem, o tech zlych farizejich (omlouvam se za chybejici diaktiriku, pisu z komunitniho PC, na mobilu mi to moc neslo). Kdyz jsem rozjimala nad textem ja, vzpomnela jsem si na modlitbu, kterou jsem kdysi nasla v Italii. Az seminaristi z Olomouce me pozdeji informovali, ze existuje i cesky.

 

Pro sichr malý test pokory, na který odkazuji linkem. Já osobně musela nad některými invokacemi hodně přemýšlet... A s nekterymi se peru porad. To nevadi, jen to svedci o tom, ze jsem jeste ziva a ze Duch ve mne pracuje navzdory staremu cloveku. Ted je ten cas prihodny poprat se znovu, ptat se sebe i Boha, jak to mysleno, prosit o svetlo, a zadat milost tam, kde chci ucinit nejakou zmenu. Uz samotny text litanii k tomu pekne vede.  

 

https://bosekarmelitky.cz/modlit…/litanie/litanie-za-pokoru/