"Já jsem svého milého, on dychtí jen po mně" (Píseň písní 7,11).

Řeholník o lásce (!?!)

1. 5. 2015 11:17

Myšlenka, kterou jsme "dostaly ke sv. Valentýnu": Pravá láska je vynalézavá. Pokud je v srdci oheň... vždy se najde dost způsobů a různých prostředků. Pravá láska je ta, která se projevuje v námaze každého dne pro apoštolát (vy si tam dosaďte studium, práci, vztahy všeobecně): vede k promýšlení, k akci, ke správné organizaci... Na prvního máje jsme nachystaly další výběr z meditací našeho zakladatele bl. Jakuba Alberiona.

To, co konáme, nemůže být jen minimum, bez vnitřní hodnoty. Pán poměří míru naší lásky k bližnímu a lásky k Bohu podle toho, jak byla určitá věc vykonána.

Chceme-li si ověřit, že naše láska k Bohu není jen iluzí, ale skutečností, máme k dispozici jakýsi metr: naši lásku k bližnímu.

Růst stále více v lásce k Bohu: drobné skutky, skrytá zřeknutí se, plodné ticho.

Máme dvě znamení opravdové lásky k Bohu: pokora a láska k utrpení. Ostatní znamení často neznamenají vůbec nic.

Láska otevírá oči. Kdo nemiluje, nic nepoznal... Lidé, kteří svatě milovali, kolik se toho naučili!

Podmínkou lásky je oběť. Je snadné doprovázet Ježíše až k poslední večeři. Ale na kalvárii byla jen Maria a Jan. Až sem je třeba dospět!

Pravá láska je vynalézavá. Pokud je v srdci oheň, vždy se najde dost způsobů a různých prostředků. Pravá láska je ta, která se projevuje v námaze každého dne pro apoštolát (ve studiu, v práci, ve vztazích): vede k promýšlení, k akci, ke správné organizaci...

 

Kde se miluje, nejsou těžkosti. A i když jsou, milují se i těžkosti.

 

Musíme se milovat lidsky. Ne v rámci ademické přednášky, ne v romantickém snění, ale velmi konkrétně! Mít v sobě navzájem zalíbení. To zahrnuje úctu a vylučuje opovržení bližním.

 

Usilujme o dobré myšlenky. Neexistuje láska projevovaná skrze skutky a slova, jestliže jí chybí láska ve způsobu myšlení.

 

Láska v nás přivádí každého k přijetí kříže a nemocí. A to z lásky k Bohu.

 

Láska se živí úctou k eucharistii: je to nádherná růže, která však potřebuje teplo, dobrou půdu a klima modlitby, a to získává právě skrze eucharistický život.

 

Láska je jako malta, která drží cihly pohromadě. Jestliže chybí tato základní věc, stavba se zhroutí.

 

 

 

 

Sdílet

Komentáře

Neposeda ted koukám, že se mi překopírovala jen půlka textu, doplnila jsme tedy ještě další citáty

Lucullus Láska je Bůh a Bůh je láska

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio