"Já jsem svého milého, on dychtí jen po mně" (Píseň písní 7,11).

Týden modliteb za jednotu křesťanů

16. 1. 2012 14:43

Týden od 18. do 25. ledna, zakončený svátkem Obrácení sv. Pavla, věnuje církev každý rok modlitbám za to, aby se všichni, kdo věří v Krista, spojili v jedinou církev. Tématem letošního modlitebního týdne je výrok svatého Pavla: „Všichni budeme proměněni skrze vítězství našeho Pána Ježíše Krista“ (srov. 1 Kor 15,51-58).

Zde obálka na italskou brožuru modliteb na rok 2012 (tradičně ji vydávají mé spolusestry:-)


"Modlitební shromáždění v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů budou tvořit viditelnou podobu jednoty. Budou určující pro náš přístup k našim církevním tradicím. Poznáme všechno, co máme společné, nepřehlédneme i to, co rozděluje. V modlitebním shromáždění  v Kristově blízkosti jeho proměňující moc vyloučí jakékoliv podoby vítězství jedné tradice nad druhou. (…) Jednota křesťanů přestává být jen motivem spolupráce, vstřícnosti a vzájemné tolerance. Kristova proměňující moc na pozadí vítězství nad hříchem a smrtí je klíčovým podnětem k jednotě v hloubce naší lidské existence. Žádná jiná moc nás nepozdvihuje tolik, jako Kristovo vítězství nad smrtí. Naděje, že se tato jeho moc dotýká našich srdcí, přijímání sebe sama a sbližování s druhými pod stejnou bídu postavenými, má stát na počátku našich setkání, našich modliteb a naší vděčnosti za to, že se můžeme se svou vírou s druhými sdílet a tak si vzájemně sloužit."

Z předmluvy uvádějící program Týdne modliteb za jednotu křesťanů 

Celý text s návrhy modliteb na každý den v týdnu si můžete stáhnout například zde.

***

Úvodní rozjímání na 1. den v Týdnu modliteb z 6. dílu Rozmluv s Bohem.

http://static.issuu.com/webembed/viewers/style1/v1/IssuuViewer.swf

 

Sdílet

Komentáře

pajann Já myslím, že křesťané jsou sjednocení. Spíš nejsou sjednocené církve. Modleme se jednotu církví (třeba skrze "ovečky").
Jsem dlouhodobě (jako dobrovolník v anglii) v křesťanském komunitním centru a ačkoliv každý je z jiné církve a státu (J.Korea, Brazílie, Německo, Rakousko, Španělsko, celá Afrika, Madagaskar, Kazachstán, Kyrgystán, Polsko, Švýcarsko ... celkem 50 mladých lidí), cítím neuvěřitelnou jednotu bez ohledu na původ či jméno církve :-)
Na pokoji bydlím s Keňanem. Jméno jeho církve si nejspíš nikdy nezapamatuji ... ale máme jedno společné - Krista. A tím jsme jednotní. Definitivně :-) :-)

Neposeda Díky moc, to je výstižný postřeh o tom, že cesty existují!

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio