"Já jsem svého milého, on dychtí jen po mně" (Píseň písní 7,11).

Konec světa? (z mé ranní meditace)

2. 6. 2011 9:21

Konec světa?! Tak jsem meditovala nad úryvkem ze Skutků (Sk1,1-11). Poslední Ježíšova slova než "nanebevstoupí", jak dnes slavíme. Divné, že ti, co znají Písmo (viz pastoři v USA a různé sekty) o tomhle nevědí.

"To není vaše věc, abyste věděli čas a okolnosti, jak je Otec z vlastní moci ustanovil. Až na vás sestoupí Duch svatý, dostanete moc a budete mými svědky."

Takže máme SVĚDČIT (k tomu nám dal svou moc) a nestarat se o to, co NENÍ NAŠE VĚC (to je v jeho moci).

Sdílet

Komentáře

Bjetushka Určo souhlasím se svědčením a tak, ale máme přece i zůstat bdělí a vyčkávat Ženicha, jako ty panny s olejem a zkoumat znamení doby..docela podrobně Pán Ježíš říká co všechno nás předem čeká..lžimesiášové,lžiproroci, ohavnosti,..atp.

Neodvedu soudit, jestli v těch dobách žijeme nebo ne, ale není z cesty být bdělý.


PS: Stejně to ví jen Otec, ani Syn ani Duch..Neposedo, jak to může vedět jen Otec když jsou trojjediní? prosím o výklad:)

Zdendanda Bjetushka: Jo, ale být bdělý neznamená rozhlašovat, že v ten a ten datum bude zcela jistě konec světa:)
Ani to neznamená třást se strachy, jestli to bude příští rok nebo příští měsíc. Znamená to být připraven, ale ne zmatkovat. Tak sem aspoň já pochopila ten krátky příspěvek výše:)

Bjetushka Zdendanda: Tak jsem jej pochopila i já. Taky si nemyslím, že bdělost by měla být plná strachu..(proč se bát, když jsme uvěřili Lásce) ani si nemyslím, že všechny ty "konce světa" a "americký úlety" jsou košer, ale z nějakých důvodů Zjevení Janovo a třeba Marka 13 v Písmu máme. K apokalyptickému šílení asi ne. K bdělosti a bdělost pro mě ale není něco pasivního..:)

Neposeda http://www.biblickedilo.cz/ckbdweb/polozka.aspx?pid=68&kid=128

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio