"Já jsem svého milého, on dychtí jen po mně" (Píseň písní 7,11).

Dopis Pánu Bohu z Vranova

V sobotu jsem byla hostem na Vranově, na setkání pro mládež, která hledá svou životní cestu. Kdysi jsem tam občas jela i já se stejnou touhou v srdci a ejhle, plod těchto setkání, sestra Andrea! Proto i když v tyto dny mám velmi mnoho povinností, nemohla jsem říci na pozvání "ne" a mou cestu tam jsem pojala i jako děkovnou pouť.


Dopoledne jsem měla povídání o celé Paulínské rodině ("nekopu" jen za paulínky) a k tomu jsem pak pustila dokument, co o nás natočila ČTV. Na odpolední skupinky jsem měla zadat tři otázky.

Zde jsou:

1) co pro tebe znamená být šťastný/á

2) kdy a jak tě média oslovila a povzbudila ve víře a kdy naopak od vztahu s Bohem vzdálila

3) jak se ty sám(a) podílíš na hlásání evangelia

Každá skupinka pak během mše svaté na místo kázání měla svůj vstup: svědectví, píseň, scénky... A tohle byl výstup "mé skupinky":

Milý Pane Bože,

nevíme, co ti máme napsat, ale Ty stejně víš všecko. I Když nevíme, jak to vyjádřit slovy, tak Ty si to přečteš v našich srdcích. Je tak těžké dávat najevo svůj vztah k Tobě a mluvit o Tobě před ostatními. Mohl bys nám, prosíme, poradit? Jediné, co víme je, že jsi naším štěstím, že víme, na koho se máme v této otázce obrátit. Těšíme se na tvoji odpověď.

Tvoje milované děti ze skupinky č. 2

Anežka, Michal, Maruška, Štěpán, s. Andrea,
Tomáš, Helča, Pepa, Lucka, Maruška (II.)

PS: sestra Andrea ti vzkazuje, že za všechno děkuje!

 

Sdílet

Komentáře

Neposeda Odpoledne jsem meditovala nad dnešním evangeliem "proste a bude vám dáno"... Není řečeno o co prosit, ale jde o to uvědomit si, že je třeba prosit, vytrvale, v pokoře a v důvěře. A pak dobrý Otec dá... není řečeno, co konkrétně (v Lk je to specifikováno: Ducha sv.).
Moje skupinko č.2, proste Otce v důvěře, aby vás vyučoval Božím věcem a pak se nebojím, že by vám chyběla slova, když toho bude třeba. I já se často modlím: Pane, mám prázdné ruce, nevím, za co prosit, nevím, co říkat tomu druhému (v knihkupectví, na mailu, při zpovědi a duchovním vedení...), ale jako třeba na Vranově zakouším, že pak mluví On!

Neposeda :-) Někdy i tak...

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio