"Já jsem svého milého, on dychtí jen po mně" (Píseň písní 7,11).

Netradiční (a vlastně velmi snadná) adventní novéna

Od 17. prosince vstupujeme do nejbližší přípravy na Slavnost Narození Páně. Liturgie těchto dnů nabízí tzv. O-antifony. Jimi je inspirován i vložený klip.
(Podle O-antifon jsme v našem nakladatelství už před pár roky připravili i malou knížečku "Přijď, Pane Ježíši" v češtině a slovensky. Byla to jedna z mých prvních redakčních prací u paulínek:-).

Připojujuji také jednu adventní meditaci našeho zakladatele bl. Jakuba Alberiona (v roce 2007 jsem už jednu meditaci zveřejnila s názvem "Mystický advent"), neboť se chci s vámi podělit o duchovní bohatství, které v sobě skrývá „paulínská spiritualita“. Laikům v ní nabízí jiný ze způsobů vánoční přípravy: novénu, jejíž modlitba začíná už dnes, 16. prosince.

Kdo chce, ať se připraví na Vánoce jako Maria a spolu s Marií. S pokorou a vírou, že sami od sebe nemůžeme nic, ale s Bohem vše. Maria se na Vánoce připravovala po dobu devíti měsíců, my se připravme novénou. Po všech devět dní před Slavností Narození Páně se modlete Anděl Páně. Třikrát denně (ráno, v poledne a večer) si připomínejte tak největší den v dějinách lidstva. Modlete se s vírou. To bude vaše příprava na Vánoce!
V pokoře si uvědomte své hříchy, vyznejte je ve svátosti smíření. Proste o přímluvu Marii, aby vám pomohla. Přijímejte často eucharistii s vírou, že zde je Ježíš skutečně živý a že vás chce obdařit svou milostí. Vánoce, to není jen velká slavnost u nazdobeného betléma či stromku, ale je to Bůh mezi lidmi, „sláva Bohu a pokoj lidem“ (srov. Lk, 2,14), není to pouhá historická událost, ale duchovní zrození Ježíše v nás. Nezůstávejte jen u vnější slávy s předáváním dárků, obdivování jesliček v kostele a zpěvu vánočních písní. Ať vám jde o skutečné duchovní zrození Ježíše ve vás! Usilujme o to. Jak? Apoštol Pavel v Listu Galatským vysvětluje: „Živím vás jako matka děti“, to jest slovem Božím. Jako matka, tak já pracuji pro vás, „dokud nebudete dotvořeni v podobu Kristovu“ (srov. Gal 4,19). Živte se Božím slovem a eucharistií.
(Text byl redakčně upraven).

ERO CRAS - Boží šifra

Sdílet

Komentáře

petisek Vynikající. Děkuji za odkaz.

petisek Internet je v tomto ohledu geniální vynález.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio