"Já jsem svého milého, on dychtí jen po mně" (Píseň písní 7,11).

Konečně třetí pátek v měsíci (aneb adorace u paulínek)

         ADORACE U PAULÍNEK

 

Víš, na co jsem nejvíc v Římě vzpomínala, když se přiblížil třetí pátek v měsíci?!  Na naše pražské „adorace u paulínek“. Večer před nešporami jsem na chvilku zašla do naší noviciátní kaple a vybavovala si v paměti tváře a hlasy těch, kteří se stali „pravidelnými hosty“ až na konec zdomácněli (což se projevilo i domácími buchtami, kterými zásobili společné posezení u čaje po adoraci).  Někdy mi i sestra Anička (signální Annina, autorka e-nedělí) stihla poslat předem text adorace a tak jsem mohla meditovat nad týmiž biblickými úryvky a tiše si prozpěvovat zvolené písně (a vzpomínat na zvuk housliček, píšťalky či trubky, které občas doprovázely obvyklou kytaru).

Když jsem odjížděla, provázely každou adoraci texty nedělní liturgie, nyní v Roce apoštola Pavla to jsou jeho listy, ale vždy v souladu s liturgickým obdobím. Ale víc sama netuším, budu na tom tento pátek jako ty, pokud k nám přijdeš poprvé. Možná trochu ostýchavá (za tu dobu si k nám cestu našlo několik lidiček, které já už neznám a kteří usedli na uvolněná místa po některých párech s rodičovskými povinnostmi). Umím si však představit, nakolik znám sestru Annu a náš paulínský způsob modlitby,  že nebude chybět Boží slovo, podnět k zamyšlení, ale i Božím Duchem naplněné ticho. A pak radost ze společenství, ze setkání se "starými" přáteli a poznání těch nových.

 

A tak tě zvu, pokud jsi z Prahy, na pátek 20. března od 19:15 do Petrské ulice 9 na Praze 1 (kousek za Bílou labutí).

A ti ostatní, co to mají daleko a nebo se jim to právě nehodí, nemusí být "smutní", neboť texty adorací si lze stáhnout a třeba na spolču či ve farnosti použít na našem svatopavelském webu.

 

PS: Posledních pár volných míst:-) To není blbý reklamní slogan, to je jen fakt, že naše kaple není nafukovací  a tak kdo přijde včas, nejen že nebude rušit ostatní, ale může se uvelebit po svém tak, jak si vybere:-)

 

Tak se těším, třeba se některé virtuální přátelství
právě před Eucharistií stane reálným.

 

 

 

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio