"Já jsem svého milého, on dychtí jen po mně" (Píseň písní 7,11).

Kaple světla a cesta za svatostí

27. 12. 2008 11:26

 Milí čtenáři, čtenářko,

za chvilinku se náš "tichý klášter" zaplní mládeží, která se z jihu i severu Itálie sjíždí k nám, aby se vydala pod vedením sr Mariangely (a za drobné pomoci novicek) na dobrodružnou cestu za svatostí podle apoštola Pavla.

Můj blog se pravděpodobně odmlčí, ale tebe prosím o modlitbu. Bude to jako vždy náročné, ale o to opravdovější.

Akorát jsem dochystala naši kapličku, abychom se tam na tiché meditace vešli a nic nás neodvádělo od Toho jediného a zároveň, abychom nezapomínali v modlitbě na svět.

Nabízím ti tentýž pohled, jaký se naskytne našim hostům. Pokud se ti zdá, že je kaple "divná", tak pro vysvětlení: jde o kapli světla, "umělecké" vyjádření toho, že se Slovo vtělilo, zcela prostě a jednoduše, do světa plného chaosu, spěchu, bolesti, radosti, starých, mladých, nemocných i supermanů a že světlo z Betléma (a nyní i ze svatostánku) tímto světem proniká.

Pokud tento záměr neodhalíš, nevadí, zařadíš se tak k mým dalším spolusestrám.... Vlastně nevím, zda to někdo pochopil:-) Asi jsem nad tím příliš dlouho meditovala předem...

 

Tak dík za modlitbu a příště třeba na podobně dobrodružném putování za svatostí na viděnou v ČR!

 

Sdílet

Komentáře

Kristýna Boháčová Ne, je to pochopitelné! A krásné!:) Ať se vydaří a přinese to plody ;) +

Pankoj Moc pěkné. Těším se naviděnou na nějakém setkání v ČR.

Neposeda Zatím visí ve vzduchu malé mezinárodní setkání v Římě na téma apoštol Pavel: antika a moderna. Ovšem, to je nápad, který se teprve klube...

Kristýna Boháčová Až se vyklube, dej vědět ;).

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio