"Já jsem svého milého, on dychtí jen po mně" (Píseň písní 7,11).

Aby vsichni byli jedno (rozlouceni s Chiarou Lubich)

18. 3. 2008 18:44

Pratele,

pred chvili jsem se vratila od baziliky sv. Pavla za hradbami, kde se konalo posledni rozlouceni s Chiarou. Nejsem clenkou hnuti fokolare, ale myslenka jednoty je pro mne cim dal dulezitejsi (nevidim jinou cestu k smireni v tomto svete).

Dnesni udalost se nesla ve znameni jednoty. V bazilice i pred bazilikou se setkali lide mladi, stari; rodiny, zasveceni; z Evropy i celeho sveta... Zahledla jsem i ceskou vypravu.

Prede msi promluvili zastupci ruznych cirkvi, ale i nabozenstvi. Svedectvi, ktera prednesli, urcite najdete brzy publikovana - byla prosta a vdecna Bohu za dar, kterym Chiara byla a zustava pro cirkev a svet.

Nemam cas napsat vice a ani zpracovat fotky a popsat je, prijmete tedy toto nedokonale "sdileni"... Cela liturgie byla pro mne hlubokou modlitbou (a jaksi nepochopitelne i radostnou) a kdyz jsem pak na zaver stala velmi blizko rakve, prosila jsem za jednotu srdci a prednasela jmena vas vsech, ktere znam, ci jste mi napsali, "abych ji naposled pozdravila na teto pozemske pouti".

Aby vsichni byli jedno (Jan7,21): pro tato slova jsme se narodili, abychom nesli a uskutecnovali  jednotu ve svete.    Chiara Lubich

Par fotek, zcela nedokonalych, ale snad vystihujicich to, co jsme prozivali.

 

Sdílet

Komentáře

maree Děkuju!!!!!

Maaruska Díky! My jsme se dívali s rodiči přes internet. Opět a ještě hlouběji jsem si uvědomila, co všechno nám Chiara dala. A také to, že když člověk žije s Bohem, dokáže opravdu veliké věci!

seily Díky Noe jsme mohli být alespoň na dálku s vámi, ale díííky moc......

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio